Olej z Łososia 500ml

Najwyższej jakości olej otrzymywany ze świeżego łososia atlantyckiego (Salmo salar). Odznacza się wysoką zawartością kwasów Omega 3 oraz delikatnym smakiem i zapachem co czyni go doskonale akceptowalnym przez psy i koty. Surowiec certyfikowany i przebadany w akredytowanym laboratorium. 

Dostępne gramatury

85,00 zł
17 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Dziko żyjący Łosoś atlantycki, występuje w północnej części Oceanu Atlantyckiego, Morzu Bałtyckim i w rzekach Europy. Według Czerwonej Listy Gatunków Zagrożonych IUCN łosoś atlantycki w Europie jest gatunkiem narażonym na wyginięcie, co wskazuje na pilną potrzebę ochrony tych ryb. Suplementacja olejami pozyskiwanymi z łososi utrzymywanych w tradycyjnych fermach rybnych w warunkach ograniczonej przestrzeni, żywionych paszami z dodatkiem antybiotyków mija się z celem. 

Dlaczego Salmon Oil Holista?
Z dumą deklarujemy, że łososie z których tłoczony jest olej Holista sa rybami “Farmed in free”, oznacza to, że łososie te hodowane są w otwartych farmach oceanicznych, zapewniających im ogromną przestrzeń do pływania, zawsze świeżą wodę o naturalnym zasoleniu, niską, stabilną temperaturę, wysoką zawartość tlenu, stały obieg wody i silne prądy oceaniczne. Cały proces ma na celu odtworzenie dzikich warunków życia łososia, aby mógł żyć w sposób naturalny i w ciągu 2-3 lat osiągnąć pełną dojrzałość. Łosoś “Farmed in free” ma neutralny ślad morski, co oznacza, że proces hodowli i pozyskiwania nie szkodzi dnu oceanicznemu otaczającemu ekosystemowi, będąc w harmonii ze środowiskiem.

Projekt bez nazwy (7).png

Co więcej wyróżnia hodowle naszego łososia?
Absolutnie ŻADNYCH antybiotyków BEZ chemii i GMO (organizmów modyfikowanych genetycznie). Łososie “Farmed in free” karmione są dietą w 100% organiczną, wolną od hormonów wzrostu i konserwantów. Ich bogata w składniki odżywcze, wysokotłuszczowa dieta składa się z tłustych ryb (takich jak: sardela, śledź i makrela) oraz składników roślinnych. Ta organiczna dieta sprawia, że każdy łosoś “Farmed in free” odznacza się wyjątkowo wysokim poziomem zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA)!


Skład: 100% olej z łososia (Salmo solar)
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Skład analityczny: Tłuszcz: 99%, Popiół całkowity: <0,01%
Profil kwasów tłuszczowych:

EPA 17,9 g/100g
DHA 10,9 g/100g
EPA + DHA 28,8 g/100g
Omega-3 35,2/100g
Omega-6 3,2/100g


Sposób podania: odmierzoną za pomocą pompki dawkę oleju podawać z pokarmem 

Dawkowanie:  
Psy: 1 pompka / 5 kg m.c.
Koty: 1 pompka 

Jedna pompka dozuje ok. 1,5 g oleju.

H71
468 Przedmioty

Opis

Waga
500ml

Specyficzne kody

Zastosowanie:

- podstawowy suplement każdego psa i kota niezależnie od diety, rasy, płci czy wieku
- szczególnie ważny w okresie wzrostu (szczenięta, kocięta)
- psy z problemami skórnymi, także chorobami atopowymi
- suki i kotki ciężarne, w okresie laktacji
- psy aktywne, pracujące 
- w przypadku zwierząt z problemami w obrębie aparatu ruchuWykorzystanie oleju pozyskiwanego z łososia "Farmed in free" jest bardziej etyczne a nie niesie za sobą żadnych strat w jakości samego produktu. Świadczą o tym przeprowadzone badania porównujące zawartość EPA i DHA w łososiu hodowlanym jak i i dziko żyjącym.

Zbadano tłuszcze w dzikim i hodowlanym łososiu atlantyckim oraz ich paszy. Hodowlany łosoś miał więcej tłuszczu (około 8,97%) niż dziki (około 2,14%). Hodowlany łosoś zawierał więcej jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (55,4%) niż dziki (47,4%). Oba rodzaje łososia miały podobną ilość ważnych kwasów tłuszczowych, takich jak eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA). Dzikie łososie miały bardziej korzystny profil odżywczy ze względu na niższą zawartość tłuszczu. Zarówno dziki, jak i hodowlany łosoś atlantycki zawierały podobne ilości ważnych kwasów tłuszczowych, takich jak eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA), które wynosiły odpowiednio 520 mg i 523 mg na 100 g mięśni ryb. Spożywanie dzikiego łososia dostarczyłoby w przybliżeniu takich samych ilości EPA i DHA w porównaniu z łososiem hodowlanym, jednak przy niższym spożyciu energii ze względu na niższą zawartość lipidów.

Źródło: Molversmyr E, Devle HM, Naess-Andresen CF, Ekeberg D. Identification and quantification of lipids in wild and farmed Atlantic salmon (Salmo salar), and salmon feed by GC-MS. Food Science & Nutrition. 2022 Sep;10(9):3117-3127. DOI: 10.1002/fsn3.2911. PMID: 36171771; PMCID: PMC9469852.

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

smaczny i efektywny

Stosujemy ten olej od dwóch miesięcy u Tediego, sierść się bardzo poprawiła, nie wypada jak wcześniej i jest błyszcząca, fajna pompka ułatwia dozowanie bez brudzenia wszystkiego dookoła.

Cudowny olej moje koty go kochają

Żaden inny olej tylko ten z łososia Holista znalazł się na liście akceptowanych przez wszystkie moje cztery koty! Polecam mocno.