Naturalne żelazo dla psa i kota 180g

Hemoglobina wieprzowa będąca źródłem doskonale przyswajalnego żelaza, pierwiastków śladowych, mikro- i makroelementów, witamin oraz wysokowartościowego białka zwierzęcego. Dodatek żywieniowy rekomendowany w celu zbilansowania diety B.A.R.F. oraz w przypadku niedoboru żelaza.

Dostępne gramatury

27,00 zł
5 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Żelazo w postaci hemowej jest najlepiej przyswajalną formą w przypadku zwierząt mięsożernych takich jak psy, koty i fretki. Zwierzęta te słabo lub wcale nie są zdolne do wykorzystywania niehemowych form żelaza ze składników diety pochodzenia roślinnego. Nieprawidłowa podaż żelaza wywołuje bardzo dużą liczbę zaburzeń zdrowotnych i dysfunkcji układu krwiotwórczego oraz narządów, zwłaszcza rozwój chorób związanych z wiekiem u starszych osobników. 

Niedobór żelaza może prowadzić do anemii. 


Skład: 100% hemoglobina wieprzowa
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Skład analityczny 100g: Białko 92%, Wilgotność 5%, Żelazo (Fe) 266mg/100g
Cynk (Zn): 1,89mg/100g, Fosfor (P): 0,34g/100g , Magnez (Mg): 0,027g/100g , Miedź (Cu): 0,26mg/100g , Potas (K): 1,38g/100g , Sód (Na): 0,79g/100g, Wapń (Ca): 0,0042g/100g, Mangan (Mn): 0,000025g/100g
Obejrzyj Certyfikat analizy [KLIK]


Sposób podania: podawać po uprzednim zmieszaniu z mokrym pokarmem lub wodą.

Dawkowanie: 
PSY I KOTY: 1 miarka na 5 kg m.c.

Do diet przygotowywanych samodzielnie: zgodnie z wyliczonym zapotrzebowaniem.
W przypadku zwierząt z niedoborem żelaza lub po zabiegach chirurgicznych z dużą utratą krwi dawkę preparatu powinien ustalić lekarz weterynarii lub zoodietetyk.  


Dla zachowania optymalnej zawartości naturalnych składników odżywczych oraz gwarancji bezpieczeństwa przed patogenami w tym  SHV-1 (Herpesvirus suis typ 1, wywołujący  chorobę Aujeszkyego) produkt został poddany suszeniu metodą rozpyłową w temperaturze 130 st. C.

Naturalne żelazo dla psa i kota marki Holista. Hemoglobina wieprzowa będąca źródłem doskonale przyswajalnego żelaza, pierwiastków śladowych, mikro- i makroelementów, witamin oraz wysokowartościowego białka zwierzęcego. Dodatek żywieniowy rekomendowany w celu zbilansowania diety B.A.R.F. oraz w przypadku niedoboru żelaza.

Żelazo zaliczane jest do najważniejszych mikroelementów w organizmie zwierzęcym. Choć w ogólnym rozrachunku zapotrzebowanie na niego nie jest bardzo duże, to niedobór, ale też i nadmiar powodują zachwianie równowagi w organizmie, co może nieść za sobą konsekwencje zdrowotne. O tym, że żelazo jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania, świadczy, chociażby fakt, że bierze ono udział we wszystkich podstawowych funkcjach życiowych. Wśród nich można wyróżnić transport tlenu, produkcję energii, syntezę DNA, a także oddychanie tlenowe. Żelazo znajduje się także w hemoglobinie i mioglobinie, które biorą udział w przenoszeniu tleny z płuc do tkanek. W ten sposób zapewniają właściwe dotlenienie mięśni szkieletowych.

Zapewne każdy świadomy właściciel poświęca swojemu zwierzęciu wiele czasu, dba o jego zdrowy rozwój i komfortowe życie. Wie też, że do prawidłowego i harmonijnego rozwoju zwierzę potrzebuje odpowiedniego żywienia, pełnego składników odżywczych. Jedzenie nie jest jedynie potrzebą fizjologiczną, a w pełnowartościowej karmie Twój zwierzak dostaje dawkę energii oraz witamin, mikro i makroelementów. Co ważne, podobnie jak u człowieka, jedzenie może być też ważnym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego i przyśpieszaczem rekonwalescencji po chorobie. Dieta, która będzie oparta na wysoko przetworzonych produktach, niezawierająca wartościowych składników i dobrej jakościowo karmy może wywołać niedokrwistość u zwierzęcia, czego skutkiem będzie osłabienie i ogólny spadek kondycji fizycznej czworonoga.

Wśród objawów anemii u psa i kota można wymienić między innymi utratę apetytu oraz osowiałość i ospałość. Zwierzę, które boryka się z tą przypadłością, będzie miało też blade błony śluzowe i przyspieszone tętno, a także problemy z oddychaniem. Właściciela powinna też zaniepokoić obecność krwi w stolcu, moczu bądź wymiocinach. Zwierzę może też mieć biegunkę oraz wymioty, co w połączeniu ze zmniejszonym apetytem sprawi, że będzie ono traciło na wadze. Kolejne nieprzyjemne objawy anemii to gorączka oraz powiększone węzły chłonne, wątroba i śledziona. Zwierzę może też mieć zwiększony pragnienie, a także nieprzyjemny zapach z pyska.

Jakie są przyczyny pojawiającej się niedokrwistości? Jedną z najczęstszych przyczyn anemii u zwierząt są krwotoki, przez które Twój pupil może stracić znaczną ilość krwi. Oprócz zranień i krwotoków będących następstwem urazów, zwierzęta wychodzące mogą zostać pogryzione przez inne zwierzaki bądź stać się ofiarą wypadku, np. potrącenia przez samochód. Zdarzają się sytuacje, kiedy pies czy kot cierpi na niedokrwistość w wyniku krwotoku wewnętrznego, np. po pęknięciu rozrostu nowotworowego, przez problemy z krzepliwością bądź zmagając się z wrzodami przewodu pokarmowego.

Widząc jakiekolwiek niepokojące objawy, należy udać się do lekarza weterynarii, który przeprowadzi dokładną diagnostykę zwierzęcia. Jeśli w wyniku przeprowadzonych zwierzęciu badać okaże się, że przyczyną są niedobory żelaza lub witaminy B12, niezbędne będzie włączenie leczenia lub odpowiedniej suplementacji, np. produktem Naturalne żelazo dla psa i kota marki Holista. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od dedycji lekarza w zależności od postępowania i efektów suplementacji. Zwykle jednak wyleczenie pierwotnej przyczyny sprawia, że wyniki zwierzęcia znacznie poprawiają się.

Co ważne anemia może u zwierzęcia rozwijać się przez długi czas, nie dając całkowicie objawów, które mogą niepokoić właściciela. Pojawiające się spadki formy mogą być mylone z przejściowymi niedyspozycjami. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, warto podawać swojemu zwierzęciu dobrze skomponowane posiłki, uzupełnione o ewentualne suplementy. Pamiętaj, że wybierając je, musisz zwrócić uwagę na jakość produktu. Im czystszy skład bez zbędnych wypełniaczy i dodatków, tym lepiej dla zdrowia Twojego pupila. Naturalne żelazo dla psa i kota marki Holista jest doskonałym przykładem takiego suplementu.

Jak widzisz, przyczyn anemii może być wiele, czasem też nie udaje się jej zapobiec. Warto więc odwiedzać kontrolnie lekarza weterynarii i przeprowadzać regularne badania. Dzięki takim zabiegom można w porę zareagować i szybko wdrożyć odpowiednie działania, które poprawią kondycję zwierzęcia. W razie potrzeby możesz też zaopatrzyć się w dobrane suplementy, takie jak Naturalne żelazo dla psa i kota marki Holista.

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania.

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

H57
390 Przedmioty

Opis

Waga
180g

Specyficzne kody

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami