Drożdże browarnicze dla psa i kota 800g

Naturalny preparat dla psów i kotów w formie proszku. Wzbogaca dietę o witaminy, minerały i aminokwasy. Drożdże wykazują korzystny wpływ na trawienie, poprawiają kondycję okrywy włosowej, skóry oraz wzmacniają pazury. Produkt nie zawiera środków konserwujących, antyzbrylaczy ani barwników. Jeden z najsmaczniejszych suplementów!

Dostępne gramatury

52,00 zł
10 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Bogate w witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7 i B9) oraz przeciwutleniacze, drożdże piwowarskie wpływają na poprawę kondycji skóry, sierści i pazurów. Organiczne źródła witamin z grupy B wykorzystywane są także w celu ograniczenia lęku u psów. Drożdże  dostarczają do diety  selenu, potasu, chromu, żelaza, cynku i magnezu. Minerały te są niezbędne dla różnych funkcji komórek i narządów, a także zachowania dobrego stanu zdrowia.

Drożdże zawierają także korzystne dla serca i układu immunologicznego beta-glukany oraz antyoksydanty takie jak: glutation i selenometioninę. Mogą być stosowane jako środek wspomagający trawienie. Stanowią przepyszny, codzienny dodatek uzupełniający każdego rodzaju dietę.


Skład: inaktywowane, suszone drożdże piwne (100% Saccharomyces cerevisiae)
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Skład analityczny: Białko 43,0 %, Tłuszcze 1,0 %, Włókno 1,0 %, Popiół 7,0 %, Wilgotność 6,0 %

Pierwiastki ślad.: Selen 1,0 mg/kg,  Żelazo 480 mg/kg, Cynk 100 mg/kg, Mangan 50 mg/kg, Miedź 60 mg/kg

Witaminy: Witamina B1 119 mg/kg, Witamina B2 40 mg/kg, Witamina B6 41 mg/kg, Cholina 3200 mg/kg, Niacyna 360 mg/kg, Kwas Pantotenowy 108 mg/kg, Kwas foliowy 16 mg/kg, Biotyna 765 μg/kg

Minerały: Wapń 0,2 %, Fosfor 1,0 %, Sód 0,2 %, Magnez 0,2 % 


Sposób podania: odmierzoną dzienną dawkę podawać z pokarmem 

Dawkowanie:  

Koty: 1 miarka / dzień
Psy: 1 miarka / 10 kg mc. / dzień

Suplementacja B.A.R.F.

Na 1 kg mięsa / 2 miarki
Jedna miarka zawiera około 1g produktu 


W suplementacji używane są jedynie drożdże nieaktywne, czyli suszone. Stanowią one pozostałość po produkcji piwa, stąd też pochodzi on nazwa "drożdże browarnicze". Produkt tez nie zawiera alkoholu, a dla poprawy walorów smakowych drożdże poddaje się procesowi odgoryczania. 

Komórki drożdży browarniczych składają się aż w około 50% z białek, które są wysoko przyswajalne dla organizmu. Białko to jest pełnowartościowe, to znaczy, że zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, co upodabnia je do białka pochodzenia zwierzęcego. Ze względu jednak na ograniczenia w ilości podawanych drożdży nie zaspokoją one zapotrzebowania organizmu zwierzęcia na białko. Drożdże browarnicze Holista stanowią za to doskonałe organiczne źródło witamin z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9), którą są niezwykle ważnym elementem wielu szlaków metabolicznych w organizmie. Co ważne, witaminy te nie są magazynowane w organizmie, dlatego też konieczne jest uwzględnianie ich w codziennej diecie i regularne suplementowanie.

- B1 (tiamina): odpowiada za regulację procesów przemiany węglowodanów w organizmie zwierzęcia, ponadto wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. Co ważne spożywanie przez zwierzę dużej ilości durowych ryb zawierających tiaminazę może dojść do rozkładania witaminy B1 i pojawienia się niedoborów.
- B2 (ryboflawina): ma ona duże znaczenie w procesach energetycznych organizmu zwierzęcia, ma też udział w tworzeniu się nowych krwinek czerwonych.
- B3 (niacyna): bierze udział we wsparciu układu nerwowego, poprawia kondycję skóry, reguluje też procesy przemian metabolicznych tłuszczów i węglowodanów.
- B5 (kwas pantotenowy): odpowiada za regulację procesów metabolizmu białek, tłuszczów, węglowodanów, a także uczestniczy w wytwarzaniu hormonów i czerwonych krwinek
- B6 (pirydoksyna): reguluje metabolizm białek i węglowodanów, a także wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego.
- B7 (biotyna): wpływa korzystnie na sierść, zapobiega linieniu zwierzęcia, reguluje dodatkowo premiany energetyczne w organizmie.
- B9 (kwas foliowy): reguluje on pracę układu nerwowego, jest szczególnie istotny w trakcie ciąży, pobudza proces krwiotworzenia, jej niedobory towarzysz stanom zapalnym jelit.

Oprócz wymienionych wyżej witamin z grupy B, drożdże browarnicze Holista dostarczają do organizmu też wiele ważnych minerałów, między innymi żelazo, cynk, magnez, oraz selen. Biorą one aktywny udział w produkcji czerwonych krwinek, przemianach metabolicznych oraz wspierają funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego i regulują działanie hormonów. Drożdże wykazują też niezwykle korzystne działanie na kondycję skóry i sierści.

Dostarczają do organizmu także przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki. Wolny rodnik to wolny atom mający niesparowany elektron, powstający w wyniku ekspozycji organizmu na toksyny, chemikalia bądź różnego typu zanieczyszczenia. Taki wolny atom nie ma żadnego partnera. Nie będąc przeznaczonym do działania samodzielnego, szybko reaguje z innymi związkami, szukając partnera. Zabiera on napotkany pojedynczy elektron z dowolnego miejsca. Powoduje tym samym reakcję łańcuchową, gdyż powstaje w ten sposób wiele niestabilnych wolnych rodników. Całość tych procesów prowadzi do stanu, jaki nazywa się stresem oksydacyjnym. Wolne rodniki, a także stres oksydacyjny mają powiązania z różnymi poważnymi schorzeniami, takimi jak nowotwory, choroby serca oraz procesem przedwczesnego starzenia. Drożdże browarnicze marki Holista to produkt, który ma za zadanie redukować działanie wolnych rodników. 

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

H12
325 Przedmioty

Opis

Waga
800g

Specyficzne kody

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Zastosowanie:

     - uzupełnienie diety B.A.R.F.
     - kompleks witamin z grupy B
     - poprawa trawienia
     - podniesienie odporności
     - poprawa jakości skóry i sierści
     - wsparcie podczas ciąży i laktacji

1. Po co podaje się drożdże?

Drożdże S. Cerevisiae są bogatym źródłem beta-glukanu 1.3/1.6 będącego wydajnym immunostymulatorem. Ponadto komórki drożdży zawierają wysoką ilość selenu i cynku w doskonale biodostępnej formie. W ścianach komórkowych znajdziemy fruktooligosacharydy wspierające mikrobiom jelitowy. Są bogatym źródłem witamin z grupy B - szczególnie B1, B6 oraz biotyny odpowiedzialnej za piękną sierść i mocne pazury.

2. Czy są to drożdże aktywne?

Nie, psom podajemy drożdże nieaktywne.  

3. Czy drożdże są smaczne i mogą pobudzać apetyt?

Drożdże są jednym z najsmaczniejszych suplementów! Ich aromat oraz bardzo drobne zmielenie powodują, że psy i koty bardzo chętnie i łatwo je jedzą. 

4. Czy mogę podawać drożdże z karmą suchą?

Tak, Drożdże można dodawać do każdego rodzaju posiłków: karmy suchej, mokrej oraz diety surowej w oparciu o dzienne dawkowanie. 

5. Czy można zmieszać produkt z wodą i podać zwierzakowi?

Drożdże wymieszane w wodą stworzą smaczny sos, który otuli karmę i sprawi, że będzie jeszcze smaczniejsza i bogatsza. 

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

Bardzo smaczne

Bardzo smaczny dla psiaka, poprawił kondycję sierści

Bardzo smaczne

Kupiłam moim psiakom - yorkowi i młodemu berneńczykowi żeby wzbogacić im troszkę śniadanka. Wcinają z karmą Baltica, nie mają problemów z brzuszkami, kupki ładne. Fajnie wzbogaca każdy posiłek.