Darmowa wysyłka od 149 zł
Węglan wapnia dla psa i kota 250g
Węglan wapnia dla psa i kota marki Holista to preparat pozyskiwany z naturalnego wapienia, przeznaczony do wzbogacenia i bilansowania niedoboru wapnia w diecie B.A.R.F., gotowanej i eliminacyjnej.
Wapń jest minerałem niezbędnym do prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Pierwiastek ten jest składnikiem kości, dlatego wpływa na kształtowanie się układu szkieletowego u szczeniąt i kociąt. Wapń bierze udział w procesach enzymatycznych, wydzielaniu hormonów i w krzepnięciu krwi. Jako jeden z elektrolitów, reguluje również przepływ impulsów nerwowych i kurcze mięśni. Od jego prawidłowego poziomu częściowo uzależniona jest też praca serca.
Aby prawidłowo dopasować suplementację preparatem wapnia w diecie swojego czworonoga, skonsultuj się z dietetykiem zwierzęcym lub lekarzem weterynarii.
Wapń jest jednym z makroelementów, który ma niezwykle ważną funkcję w organizmie psów oraz kotów. Każdy, kto dba o swoje zwierzę, musi koniecznie dobrze znać jego potrzeby. Dlatego też bardzo ważne jest, by nie pomijać witamin oraz minerałów w ich diecie. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy samodzielne przygotowujesz posiłki dla swojego pupila. W diecie Twojego czworonoga nie może zabraknąć dobrej jakości wapnia.
Skład: 100% Węglan wapnia
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.
Wapń (Ca): 40,03g/100g
Sposób podania: odmierzoną dzienną dawkę podawać z pokarmem
Dawkowanie:
Psy i koty: 7-8 g na 1 kg pokarmu.
Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1g
Warto wyjaśnić, jaką rolę pełni w organizmie psa i kota wapń z Węglanu wapnia Holista. Sam pierwiastek jest bardzo powiązany z fosforem, gdyż razem doskonale się uzupełniają i pełnią określone zadania. Jedne z najważniejszych to:
- budulec tkanki kostnej zwierzęcia,
- uczestniczenie w międzykomórkowym przekazywaniu informacji,
- budulec mocnych kości,
- uczestnictwo w procesie krzepnięcia krwi.
Niedobory wapnia u psów i kotów, wbrew pozorom, rzadko mają związek jedynie z nieodpowiednio zbilansowaną dietą. Jeśli ilość podaży jest niewłaściwa, organizm będzie czerpać go z własnych rezerw, np. zgromadzonych w układzie szkieletowym. Bardzo często niedobór wapnia jest spowodowanych zaburzeniami w przyswajalności bądź metabolizmu. Wchłanianie tego pierwiastka jest zakłócone wskutek niewłaściwych proporcji wapnia, a także fosforu w diecie, nadmiaru włókna w pożywieniu bądź alkalozy. Niedobory wapnia w organizmie zwierzęcia mogą też towarzyszyć niedoborowi witaminy D bądź magnezu.
Ponadto nierzadko zdarza się, że niedostateczna ilość wapnia występuje wtórnie przy różnego rodzaju poważnych schorzeniach. Często konieczne bywa więc wykluczenie u zwierzaka zapalenia trzustki, niewydolności nerek bądź problemów hormonalnych. Co ważne, nie należy zapominać, że szczególnie narażone na hipokalcemię są suki i kotki w okresie poporodowym. W trakcie karmienia tracą one wapń wraz z mlekiem, co połączone z dietą ubogą w ten pierwiastek może skutkować u nich nawet tężyczką poporodową, która może stanowić nawet bezpośrednie zagrożenie ich życia. Należy więc pamiętać, że hipokalcemia poporodowa jest bezwzględnym wskazaniem do pilnej konsultacji weterynaryjnej.
Wśród objawów niedoboru wapnia można wyróżnić wystąpienie wtórnej żywieniowej nadczynności przytarczyc. Innym skutkiem braku odpowiedniego poziomu wapnia jest wysokie stężenie PTH (czyli parathormonu), co z kolei może powodować demineralizację kości, a także utratę ich gęstości i masy. Pierwsze objawy, które można zauważyć szczególnie u psów w okolicach żuchwy to między innymi choroby przyzębia bądź nawet utrata zębów. Kolejny objaw, który powinien zaniepokoić właściciela to widoczna trudność z pobieraniem pokarmów, bolesność, kulawizny, a także spontaniczne złamania.
Wapń jest tym pierwiastkiem, którego nie tylko niedobór, ale też i nadmiar nie pozostaje dla organizmu zwierzęcia obojętny. W tym przypadku może prowadzić on za sobą wiele nieprzyjemnych dla czworonoga konsekwencji. Wśród nich są między innymi zmiany w tkankach szkieletu bądź rozwój klinicznych objawów rozwojowych chorób ortopedycznych. Nadmiar wapnia może też ograniczać wchłanianie magnezu. Dlatego też należy dokładnie zapoznać się z opisem dawkowania na opakowaniu suplementu Węglan wapnia dla psa i kota marki Holista.
Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania.
W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.
Suplementację tego makroelementu powinniśmy uwzględnić:
- w diecie B.A.R.F.
- w diecie gotowanej
- w diecie eliminacyjnej
- w przypadku PNN (przewlekłej niewydolności nerek) kiedy należy zredukować fosfor (czysty Węglan Wapnia wiąże w pokarmie fosfor czyniąc go nieprzyswajalnym)
Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami