Witamina E dla psa i kota 200g

Witamina E to kluczowy składnik diety każdego zwierzęcia. Jako potężny przeciwutleniacz, chroni organizm psa i kota przed stresem oksydacyjnym oraz uszkodzeniami komórek wywołanymi przez wolne rodniki.  

g42346d8.png

Dostępne gramatury

49,00 zł
10 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Witamina E przyczynia się do produkcji substancji przeciwzakrzepowych, poprawia przepuszczalność błon komórkowych i zapobiega nadmiernej agregacji płytek krwi. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania wzroku. Suplementacja diety witaminą E może mieć pozytywne efekty dla zdrowia każdego zwierzęcia, łagodząc stres oksydacyjny i hamując produkcję mediatorów stanu zapalnego. Szczególnie polecana dla osobników z dysfunkcją nerek, wątroby, jelit, stawów, a także cierpiących na alergie i choroby nowotworowe.

- wsparcie organizmu zwierząt chorych jak i zdrowych
- suplementacja diety BARF
- wspomagająco w problemach skórnych, atopowym zapaleniu skóry 


Skład: maltodekstryna, witamina E (3A700)
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Dodatki dietetyczne/kg: witamina E (3A700) 160g
Składniki analityczne/100g: Białko surowe 0,2%, Tłuszcz 4%, Włókno 1,3% Popiół surowy 4%

Sposób podania: produkt w formie proszku, wymieszać z pokarmem

Dawkowanie: Koty/Psy: 1 płaska miarka na 10kg m.c. dziennie
1 miarka zawiera około 0,6 g produktu co przekłada się na około 100 IU witaminy E

H76
285 Przedmioty

Opis

Waga
200g

Specyficzne kody

Zastosowanie:

- wsparcie organizmu zwierząt chorych jak i zdrowych
- w przypadku przewlekłej choroby nerek, wątroby, zapalnych jelit
- wspomagająco w chorobie nowotworowej
- wsparcie dla alergików
- w przypadku schorzeń aparatu ruchu
- wspomagająco w problemach skórnych, atopowym zapaleniu skóry
- dla seniorów jako wsparcie codziennego funkcjonowania

Niskie stężenie witaminy E w osoczu stwierdzono w atopowym zapaleniu skóry psów. Niniejsze badanie miało na celu określenie wpływu ośmiotygodniowej suplementacji witaminą E na odpowiedź kliniczną i nasilenie świądu u psów z atopowym zapaleniem skóry. Określono również poziomy markerów stresu oksydacyjnego. Do badania włączono dwadzieścia dziewięć psów z CAD. Czternaście otrzymywało witaminę E (8,1 IU/kg raz dziennie, doustnie), a 15 otrzymywało olej mineralny jako placebo (doustnie). Wszystkie psy były leczone feksofenadyną przeciwhistaminową. Poziomy markerów stresu oksydacyjnego (z wyjątkiem witaminy E w skórze), CADESI-03 i nasilenie świądu określono na początku, a następnie co dwa tygodnie. Poziom witaminy E w skórze oznaczono na początku i na końcu leczenia. Zaobserwowano znacząco wyższe poziomy witaminy E i TAC w osoczu w grupie witaminy E niż w grupie placebo. Wyniki CADESI-03 określone w trakcie leczenia w grupie witaminy E były znacznie niższe niż w grupie placebo. Wyniki tego badania wspierają suplementację witaminy E u psów z atopowym zapaleniem skóry. *1

Niektóre zwierzęta mogą mieć różnice genetyczne lub metaboliczne, które mogą reagować na spożycie większe niż te uważane za odpowiednie w celu uniknięcia niedoborów żywieniowych. W obiecującej dziedzinie suplementacji żywieniowej, witamin i minerałów mogą pomóc w zapewnieniu optymalnego zapotrzebowania na składniki odżywcze i radzeniu sobie z wieloma objawami dermatologicznymi związanymi z niedoborami żywieniowymi. Suplementy witaminowe i mineralne mogą być przydatne w zaspokajaniu potrzeb żywieniowych zdrowych zwierząt domowych; ponadto mogą być korzystne jako leczenie wspomagające w leczeniu chorób dermatologicznych. Większość dowodów naukowych wspiera stosowanie witamin A, E, D i cynku jako skutecznego leczenia uzupełniającego. *2

Źródła:
1. Kapun, A. & Salobir, Janez & Levart, Alenka & Tavcar-Kalcher, Gabrijela & Nemec Svete, Alenka & Kotnik, Tina. (2014). Vitamin E supplementation in canine atopic dermatitis: Improvement of clinical signs and effects on oxidative stress markers. The Veterinary record. 175. 10.1136/vr.102547. 

*2 Marchegiani A, Fruganti A, Spaterna A, et al. Impact of Nutritional Supplementation on Canine Dermatological Disorders. Veterinary Sciences. 2020 Apr;7(2):E38. DOI: 10.3390/vetsci7020038. PMID: 32260299; PMCID: PMC7355824.

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami

Customer didn't write any details

Poznaj inne produkty