Wapń ze skorupek jaj 1000g

Wapń ze skorupek jaj marki Holista to organiczny suplement wapniowy w postaci mączki ze sterylizowanych skorupek jaj kurzych. Stanowi niezbędne uzupełnienie diety psów i kotów karmionych surowym bądź gotowanym mięsem. Skorupki z jaj świetnie nadają się do równoważenia nadmiaru fosforu w modelu żywienia dietą BARF, podczas ograniczenia podaży kości. Produkt jest wolny od syntetycznych dodatków, antyzbrylaczy oraz barwników. 

Dostępne gramatury

45,00 zł
9 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Wapń z jest składnikiem niezbędnym do funkcjonowania organizmu zwierzęcia. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w wapń, jednak może się to okazać niewystarczające. Dlatego też warto rozważyć suplementację Wapniem ze skorupek jaj Holista. Proszek wapniowy zwiększa gęstość kości, stymuluje odnowę chrząstki stawowej oraz łagodzi bóle reumatyczne.

Skorupki jaja kurzego powstają w organizmie kury w procesie biomineralizacji, a jej zadaniem jest ochrona rozwijającego się zarodka przed szkodliwymi czynnikami, umożliwienie mu prawidłowej wymiany gazowej, ale też dostarczenie niezbędnych do rozwoju związków mineralnych, a głównie soli wapnia. Wewnątrz każdej skorupki znajduje się biała, wyściełająca ją błona. Składa się ona z cennych substancji, przede wszystkim białka, ale też z kolagenu, kwasu hialuronowego, glukozaminy oraz siarczanu choindroityny. Są to podstawowe składniki zalecane przy chorobach zwyrodnieniowych stawów. 

Skład: 100% mączki ze skorupek jaj kurzych
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Skład analityczny: Wapń 43,3%, Fosfor 0,12%, Popiół surowy 93,7%


Sposób podania: wymieszać z pokarmem.

Dawkowanie:  dawkę należy dostosować indywidulanie w zależności od poziomu zawartości fosforu w porcji pokarmu. 
Na 1kg surowego mięsa jest to ok. 10g

Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1 g

Przechowywanie: po otwarciu przechowywać w temperaturze pokojowej. 


Wapń znajdujący się w suplemencie Wapń ze skorupek jaj Holista pełni niezwykle ważną rolę w organizmie psa i kota. Wśród najważniejszych jego zadań można wymienić między innymi:

- budulec tkanki kostnej zwierzęcia
- uczestniczenie w międzykomórkowym przekazywaniu informacji
- budulec mocnych kości
- uczestnictwo w procesie krzepnięcia krwi.

Wbrew pozorom pojawiające się niedobory wapnia w organizmie psa czy kota rzadko mają związek z nieodpowiednio zbilansowaną dietą. W momencie gdy podaż będzie niewłaściwa, organizm będzie czerpać go z własnych rezerw, np. z układu szkieletowego. Często niedobór wapnia jest spowodowanych zaburzeniami w przyswajalności bądź metabolizmu. Wchłanianie tego pierwiastka jest zakłócone wskutek niewłaściwych proporcji wapnia, a także fosforu w diecie, nadmiaru włókna w pożywieniu bądź alkalozy. Niedobory wapnia w organizmie zwierzęcia mogą też towarzyszyć niedoborowi witaminy D bądź magnezu. 

Wśród objawów niedoboru wapnia można wyróżnić wystąpienie wtórnej żywieniowej nadczynności przytarczyc. Innym skutkiem braku odpowiedniego poziomu wapnia jest wysokie stężenie PTH (czyli parathormonu), co z kolei może powodować demineralizację kości, a także utratę ich gęstości i masy. Pierwsze objawy, które można zauważyć szczególnie u psów w okolicach żuchwy to między innymi choroby przyzębia bądź nawet utrata zębów. Kolejny objaw, który powinien zaniepokoić właściciela to widoczna trudność z pobieraniem pokarmów, bolesność, kulawizny, a także spontaniczne złamania.

Bardzo groźne jest pojawienie się niedoborów w organizmie ciężarnej suki czy kotki lub w trakcie karmienia. Wskutek nadmiernej podaży wapnia w ciąży i dużych strat wraz z mlekiem w czasie karmienia może dojść do hiperkalcemii, czyli tężyczki poporodowej. Jest to choroba zagrażająca życiu zwierzęcia, a występuje najczęściej u ras małych z licznymi miotami. Najczęściej pojawia się około 2-3 tygodnie po porodzie, gdy gruczoły mleczne produkują największe ilości pokarmu.

Pierwsze niepokojące objawy tężyczki to nadmierne dyszenie oraz widoczny niepokój zwierzęcia. Ponadto mogą pojawić się problemy z chodzeniem, sztywność i brak koordynacji ruchowej, skurcze mięśni oraz drgawki. Zwierzę bywa też dość często zdezorientowane, nadwrażliwe na bodźce, a nawet agresywne. Dodatkowo często dochodzi gorączka, wymioty, zwiększone pragnienie i częstsze oddawanie moczu oraz padaczka. W konsekwencji może dojść do obrzęku mózgu, a nawet śmierci zwierzaka.

Nie tylko niedobór, ale też nadmiar może być szkodliwy dla zwierzęcia. Wśród nieprzyjemnych konsekwencji nadmiaru wapnia można wymienić zmiany w tkankach szkieletu bądź rozwój klinicznych objawów rozwojowych chorób ortopedycznych. Nadmiar wapnia może też ograniczać wchłanianie magnezu. Dlatego też należy dokładnie zapoznać się z opisem dawkowania na opakowaniu suplementu Wapń ze skorupek jaj marki Holista.

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

.

H50
79 Przedmioty

Opis

Waga
1000g

Specyficzne kody

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Dobry produkt w świetnej cenie

Polecam , ładnie zmielona mączka, dobra cena.