Wapń z alg 200g

Morski kompleks multimineralny Bioaktywnego Wapnia, Magnezu oraz 72 minerałów śladowych. Doskonale przyswajalny preparat dla psów i kotów pochodzący w 100% z wodorostów czerwonych Lithothamnium calcareum. 

Dostępne gramatury

49,00 zł
10 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość
Obecnie brak na stanie

Wapń z alg marki Holista, pozyskiwany z czystych wód Cieśniny Duńskiej, które zapewniają idealne warunki dla obfitego wzrostu bogatych w minerały wodorostów. Wydobywany i przetwarzany zgodnie z zasadami Zrównoważonego Rozwoju. Przeznaczony do wzbogacenia diety w celu uzupełnienia niedoboru wapnia. Dedykowany diecie: B.A.R.F. oraz gotowanej. 

Rzadko spotykana funkcja biochemiczna o wykazanym wpływie na zdrowie kości, stawów i układu trawiennego:

- Hamowanie wydzielania PTH (długo- i krótkotrwałe)
- Działanie przeciwzapalne (TNF , IL-1 )
- Łagodzenie bólu i sztywności (OA)
- Wspomaganie procesu tworzenia kości


Skład: 100% Lithothamnium calcareum.
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Skład analityczny: wszystkie aktualne dane dostępne są w Certyfikacie Analizy [Kliknij]  


Sposób podania: odmierzoną dzienną dawkę podawać z pokarmem 

Dawkowanie:  7-8 g na 1 kg pokarmu.

Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1,5g


Wapń z alg marki Holista zawierający Lithothamnium calcareum to glon morski należący do gromady krasnorostów. Naturalne występuje w wodach Oceanu Atlantyckiego u południowo-zachodniego wybrzeża Irlandii i północno-zachodniego wybrzeża Islandii. Alga ta ma niezwykle charakterystyczną czerwoną barwę. 

Glony te przez całe swoje życie pobierają minerały z wody morskiej, w które się znajdują i gromadzą w swoich plechach w postaci soli węglanowych w ścianach komórkowych. Plechy glonów morskich składają się aż w 95-99,5% właśnie z minerałów. Z czasem zwapniałe fragmenty algi odrywają się od żywego organizmu i opadają na dno oceanu, skąd się je pobiera i suszy. Ekstrakt z alg Lithothamnium calcareum zawiera 30% wapnia i 2% magnezu. Ponadto można w nich znaleźć także inne składniki mineralne, takie jak fosfor, potas, siarka, żelazo, mangan, sód, kobalt, miedź, cynk, a także selen. Jak widać, są one niezwykle bogate w dobroczynne składniki. 

Jeśli chodzi o Wapń z alg marki Holista pozyskiwany z algi Lithothamnium calcareum, to wyróżnia się on niezwykle dużą biodostępnością. Jest o wiele lepiej przyswajalny niż pozyskiwany z innych źródeł. Składnik ten wykazuje także dużo wyższy wpływ na gospodarkę wapniową, a także poziom markerów wapniowych w porównaniu z suplementami węglanu wapnia, które nie pochodzą z alg.

Wapń z suplementu Wapń z alg marki Holista jest minerałem o licznych właściwościach, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania zwierzęcia. Ten pierwiastek jest jednym z kluczowych składników kości, dlatego też to właśnie on w dużej mierze wpływa na to, jak ukształtuje się układ szkieletowy u młodego osobnika. Wapń jest budulcem zębów i odpowiada za ich właściwą strukturę. Kolejną niezwykle ważną funkcją wapnia jest także czynny udział w procesach enzymatycznych, wydzielaniu hormonów, a także w krzepnięciu krwi. Pierwiastek ten jest też jednym z elektrolitów i przez to reguluje przepływ impulsów nerwowych oraz skurcze mięśni. Co ważne, od jego właściwego poziomu uzależniona jest częściowo także praca serca. 

Co ważne, wapń jest także składnikiem, który występuje w organizmie zwierząt w dużych ilościach. Stanowi on więcej niż 0,01% masy ciała zwierzęcia, dlatego też można zaliczyć go do makroelementów. Dodatkowo dzienne zapotrzebowanie dorosłego psa na ten pierwiastek wynosi około 100 mg/kg masy ciała. W fazie wzrostu, a także w okresie ciąży i laktacji zapotrzebowanie to zazwyczaj wzrasta.

Jeśli Twoje zwierzę zmaga się z niedoborami wapnia w swoim organizmie, to możesz to zauważyć m.in. po problemach z uzębieniem, a także z układem szkieletowym. Może u niego dochodzić w wyniku demineralizacji do wypadania zębów, złamań kości, a także urazów stawów oraz ścięgien. Zwierzę staje się wtedy też wyjątkowo niechętnie do aktywności. Niekiedy możesz też dodatkowo zaobserwować widocznie zmiany w poruszaniu się, np. sztywny chód bądź kulawizny. Niedobór wapnia, czyli hipokalcemia może objawiać się też skurczami mięśni, drżeniem, dyszeniem, silnymi niepokojami, gorączką, problemami ze skórą i sierścią Czasami mogą pojawiać się też różne zmiany w zachowaniu zwierzęcia, np. agresja bądź nadwrażliwość na bodźce.

Według badań wapń pochodzący z alg morskich znacznie ogranicza spadek mineralizacji kości oraz utratę ich wytrzymałości na skutek diety wysokotłuszczowej. Suplement zawierający Wapń z alg marki Holista może więc być potencjalnie stosowany w profilaktyce osteoporozy, a także osteoporotycznych złamań kości.

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

H13

Opis

Waga
200g

Specyficzne kody

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Suplementację tego makroelementu powinniśmy uwzględnić:

- w diecie B.A.R.F.

- w diecie gotowanej

- naturalne, bogate źródło wapnia

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami