Arthro Junior suplement na stawy dla szczeniąt 200g

Mieszanka najważniejszych substancji chondroprotekcyjnych wspierających prawidłowy rozwój stawów i chrząstek stawowych w okresie intensywnego wzrostu szczeniąt i psów młodych.

Dostępne gramatury

69,00 zł
14 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Arthro Junior suplement na stawy dla szczeniąt marki Holista to innowacyjny, preparat żywieniowy dla psów młodych i rosnących wspomagający prawidłowy rozwój oraz pracę układu ruchu. Zalecany w celu dodatkowego wsparcia dietetycznego zwierząt, u których doszło do nieprawidłowości rozwoju chrząstek stawowych lub u których w okresie szybkiego wzrostu istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia problemów w obrębie układu ruchu (psy ras dużych i olbrzymich).

ArthroJunior Holista to preparat o wysokiej skuteczności, którego skład został opracowany z zastosowaniem substancji z grupy SYSADOA* (ang. Symptomatic Slow Acting Drugs for Osteoarthritis). Regularne stosowanie wpływa pozytywnie na pracę układu ruchu i przeciwdziała postępowaniu zmian degeneracyjnych w stawach.

Zastosowanie:
- szczenięta charakteryzujące się szybkim wzrostem
- psy młode ras dużych i olbrzymich szczególnie narażone na rozwój chorób tkanki chrzęstnej i kostnej


Skład/1000mg: Kolagen typu II 538mg, Chlorowodorek glukozaminy 215mg, Siarczan chondroityny 107mg, Małża Nowozelandzka 54mg, Ekstrakt z owocu dzikiej róży 54mg
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Dodatki: dodatki dietetyczne/kg
Witamina C (kwas L-askorbinowy) 30000 mg

Skład analityczny/100g: Tłuszcz 0,3g, Białko 63,5g, Popiół całkowity 7,9g, Wilgotność 4,8g, Sód 403 mg, Potas 3067 mg

Sposób podania: odmierzoną dzienną dawkę podawać z pokarmem 

Dawkowanie:  1 miarka / 10 kg m.c.

Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1 g


Arthro Junior suplement na stawy dla szczeniąt marki Holista dostarcza Twojemu zwierzęciu szereg składników aktywnych, które wspierają jego zdrowe i harmonijne funkcjonowanie.

Glukozamina w postaci chlorowodorku, zawarta w suplemencie Arthro Junior, pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia stawów, ponieważ jest jednym ze składników macierzy chrzęstnej. Może również wspomagać zdolność organizmu do regeneracji chrząstki stawowej. Suplement ten zawiera skoncentrowaną dawkę glukozaminy, która, gdy jest stosowana regularnie przez okres do dwunastu tygodni, może osiągnąć poziom o potencjalnym działaniu terapeutycznym.

Dodatkowe korzyści związane ze stosowaniem glukozaminy mogą obejmować łagodzenie objawów zapalenia i bólu, a także poprawę ruchomości stawów. Glukozamina może pomóc zmniejszyć obciążenie stawów spowodowane przez schorzenia takie jak dysplazja stawu biodrowego lub zmiany strukturalne. Może również wspierać procesy gojenia po urazach dysku kręgosłupa i przyspieszać regenerację po operacjach stawów.

Pamiętaj jednak, że suplementy, takie jak glukozamina, są tylko jednym elementem kompleksowego podejścia do utrzymania zdrowia stawów u zwierząt.

Niezdenaturowany kolagen typu II zawarty w Arthro Junior Holista wpływa na wytrzymałość, a także elastyczność ścięgien i więzadeł. Zmniejsza dolegliwości bólowe i stany zapalne w obrębie rosnących stawów.

Witamina C, której dostarcza Arthro Junior Holista jest niezbędna do syntezy kolagenu, przeciwdziała jego degeneracji w organizmie. Witamina C jest związkiem, który oddziałuje na cały organizm Twojego zwierzęcia. Wpływa nie tylko na przebieg procesów metabolicznych, ale też na kondycję fizyczną oraz psychiczną. Ponadto witamina ta jest aktywatorem wielu enzymów. Poprawia między innymi wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego. Kolejne funkcje to wzmacnianie odporności, łagodzenie stanów zapalnych, wzmacnianie detoksykacji i regeneracji, a także poprawa wydolności. Witamina C jest także niezbędna do syntezy kolagenu i karnityny. Ponadto jest to niezwykle ważna substancja dla zachowania sprawności intelektualnej. Chroni bowiem komórki mózgu przed uszkodzeniami spowodowanymi przez reaktywne formy tlenu i reguluje syntezę neuroprzekaźników.

Kwas askorbinowy jest też wysoce skutecznym przeciwutleniaczem, zwalczającym wolne rodniki i chroniącym zwierzę przed stresem oksydacyjnym. Tym samym opóźnia procesy starzenia i zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, zapalnych oraz neurodegeneracyjnych.

Ekstrakt z owocu róży w Arthro Junior Holista zawiera Galaktolipidy (GOPO) substancje fitochemiczne, które wykazują działanie przeciwzapalne oraz przeciwutleniające. Przyczyniają się do stabilizacji błony komórkowej chrząstki poprzez zatrzymanie gromadzenia się nadmiaru białych krwinek wokół tkanki objętej stanem zapalnym. W ten sposób pomagają przerwać cykl zapalenia i chronić chrząstkę poprawiając mobilność i ruchomość w stawach.

Substancje te mają wyjątkowo pozytywny wpływ na wartość CRP, czyli działanie przeciwzapalne. CRP, czyli białko C-reaktywne jest białkiem wskazującym na stan zapalny w organizmie. Gdy w ustroju pojawia się stan zapalny lub infekcja wtedy miano CRP wzrasta. Badania jednoznacznie pokazały, że po spożyciu dzikiem róży CRP w organizmie się obniżało, co można było łatwo zinterpretować jako zmniejszenie się stanu zapalnego. Inne badania z kolei pokazały, że pożądany efekt realnego spadku stanu zapalnego pojawia się po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Małż Nowozelandzki będący składnikiem Arthro Junior Holista jest naturalnym źródłem glikozaminoglikanów (GAG), budulcowych składników chrząstek międzykostnych oraz płynów stawowych. Glikozaminoglikany to niezwykłe cząsteczki, które ze względu na bardzo ważne funkcje biologiczne i fizjologiczne znalazły szerokie zastosowanie w medycynie. Wśród najbardziej znanych glikozaminoglikanów wyróżnia się: kwas hialuronowy, siarczan chondroityny, siarczan keratanu, heparynę.

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

H01
6 Przedmioty

Opis

Waga
200g

Specyficzne kody

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Chlorowodorek glukozaminy jest budulcem macierzy chrzęstnej oraz stymulatorem wzrostu komórek chrzęstnych. W formule została użyta nasycająca, skoncentrowana dawka chlorowodorku glukozaminy, która przy zastosowaniu suplementacji przez okres do dwunastu tygodni osiąga poziom terapeutyczny.

Niezdenaturowany kolagen typu II wpływa na wytrzymałość, a także  elastyczność ścięgien i więzadeł. Zmniejsza dolegliwości bólowe i stany zapalne w obrębie rosnących stawów.

Witamina C jest niezbędna do syntezy kolagenu, przeciwdziała jego degeneracji w organizmie.

Ekstrakt z owocu róży zawiera Galaktolipidy (GOPO) substancje fitochemiczne, które wykazują działanie przeciwzapalne oraz przeciwutleniające. Przyczyniają się do stabilizacji błony komórkowej chrząstki poprzez zatrzymanie gromadzenia się nadmiaru białych krwinek wokół tkanki objętej stanem zapalnym. W ten sposób pomagają przerwać cykl zapalenia i chronić chrząstkę poprawiając mobilność i ruchomość w stawach.

Małż Nowozelandzki jest naturalnym źródłem glikozaminoglikanów (GAG), budulcowych składników chrząstek międzykostnych oraz płynów stawowych. Glikozaminoglikany to niezwykłe cząsteczki, które ze względu na bardzo ważne funkcje biologiczne i fizjologiczne  znalazły szerokie zastosowanie w medycynie. Wśród najbardziej znanych glikozaminoglikanów wyróżnia się: kwas hialuronowy, siarczan chondroityny , siarczan keratanu, heparynę.

Szczególnie rekomendowany dla szczeniąt w grupie wysokiego ryzyka
Ras dużych: Chart rosyjski Borzoj, Chart Angielski Greyhound, Dalmatyńczyk, Doberman, Golden Retriever, Owczarek niemiecki, Owczarek Szkocki Collie, Pudel, Rottweiler, Seter Irlandzki, Wyżeł Niemiecki.

Ras olbrzymich: Bernardyn, Berneński pies pasterski, Dog Niemiecki, Mastiff, Nowofundland, Owczarek Podhalański, Owczarek Środkowoazjatycki, Sznaucer Olbrzymi.

Zadbaj o kompleksowe żywienie swojego szczenięcia, uniknij błędów żywieniowych które rzutują na całe życie Twojego psa. 
Rasy duże i olbrzymie - kontroluj szybki wzrost z karmą JUNIOR

Dowiedz się więcej o najczęstszych chorobach aparatu ruchu

Dysplazja stawów biodrowych (HD, hip dysplasia) polega na nieprawidłowej budowie kości udowej oraz /lub panewki miednicy. Najistotniejszą przyczyną występowania HD są czynniki genetyczne ale też żywienie i warunki utrzymania odgrywają dużą rolę w rozwoju tego schorzenia.

Osteochondroza (OC) odwarstwiająca martwica chrzęstno-kostna, która występuje u psów rosnących (4-12 miesięcznych) i jest zaburzeniem kostnienia śródchrzęstnego co prowadzi do zwyrodnienia stawów.

Krzywica (rachitis) objawia się zgrubieniem nasad kości długich oraz różańcem krzywicznym czyli zgrubieniami na granicy żeber chrzęstnych i kostnych.

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Dla duzych szczeniąt top

Polecam taki preparat podawać dużym, rosnącym psom. Mój hodowca polecił mi właśnie ten preparat dla rosnącego berneńczyka ponieważ często występują tam problemy z układem ruchu. Póki co młody wyrósł na pięknego, zdrowego psa, ma proste łapy, bardzo dobry ruch, nie ma problemów z poruszaniem się.

Poznaj inne produkty