Tauryna dla psa i kota 250g

Tauryna to organiczny dodatek żywieniowy z grupy aminokwasów endogennych. Uczestniczy w wielu procesach takich jak wspieranie prawidłowej pracy mięśnia sercowego czy właściwy rozwój i funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Tauryna jest niezbędnym suplementem diety kotów, a także psów z problemami kardiologicznymi.

Dostępne gramatury

39,00 zł
8 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Tauryna dla psa i kota marki Holista. Tauryna bierze udział w wielu procesach fizjologicznych organizmu, wspiera funkcjonowanie wątroby oraz serca, przyspiesza regenerację mięśni, poprawia metabolizm. Właściwości tego aminokwasu mają pozytywny wpływ na poprawne działanie układu nerwowego. Tauryna jest niezbędnym elementem diety kotów jak również psów będących na diecie wysokotłuszczowej. Suplementacja rekomendowana jest w celu bilansowania diet gotowanych oraz B.A.R.F.

Tauryna jest aminokwasem endogennym, czyli wytwarzanym przez organizm psa lub kota jedynie w niewielkiej ilości stąd konieczność dostarczania z pokarmem. Niedobór tauryny może u zwierząt spowodować kardiomiopatię rozstrzeniową, groźną dla życia i zdrowia zwierząt chorobę serca. Ponadto tauryna działa regulująco na temperaturę ciała, oraz wspiera przyswajanie wartościowych tłuszczów z pożywienia. Jest ona też ważna dla rozwoju zwojów mózgowych.

Tauryna jest aminokwasem, który występuje w tkankach i narządach całego ciała. Znajduje się w mięśniach, sercu, mózgu i siatkówce oka. Nie tworzy ona białek komórkowych, tak jak większość aminokwasów, jednak odgrywa szereg ważnych ról w organizmie zwierzęcia. Wśród nich są:

- wzmacnianie serca
- wspomaganie właściwego przepływu krwi
- wspomagania siatkówki oka i zmysłu wzroku
- działanie sprzyjające prawidłowym procesom rozrodczym
- działanie przeciwutleniające, co pomaga spowalniać proces starzenia się organizmu


Skład: 99,9% Tauryna 
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.


Sposób podania: odmierzoną dzienną dawkę podawać z pokarmem 

Dawkowanie:  podawać w formie rozpuszczonej.

Wymieszać z wilgotnym pokarmem lub rozpuścić w czystej, chłodnej wodzie i dodać do karmy.

Koty: 250-400mg dziennie łącznie we wszystkich pokarmach.
Psy predysponowane do chorób serca lub na diecie gotowanej: 40mg/kg m.c.
Psy na diecie B.A.R.F. :20mg/kg m.c.
Dodatek do karmy komercyjnej: 20mg/kg m.c.

Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1000mg


Tauryna dla psa i kota marki Holista jest składnikiem niezbędnym w diecie dla organizmu kota, gdyż ten nie potrafi jej wytworzyć w wystarczającej ilości. Dodatkowo podawanie kotu karmy, która ma zbyt niską zawartość tej substancji, sprawia, że w organizmie zwierzęcia pojawiają się deficyty, powodujące poważne problemy zdrowotne. Psy z kolei są w stanie syntetyzować taurynę samodzielnie z dwóch innych aminokwasów: cysteiny i metioniny. Jednakże ich zdolność do produkcji tauryny może być ograniczona w sytuacjach stresowych lub chorobowych, co może prowadzić do niedoboru tauryny i wystąpienia powiązanych z tym problemów zdrowotnych, takich jak kardiomiopatia rozstrzeniowa. Dlatego w diecie psów warto uwzględnić źródła tauryny, zwłaszcza jeśli są to psy starsze lub z chorobami serca.

Niedobór tauryny jest zjawiskiem niezwykle niebezpiecznym, które może przyczynić się do szeregu problemów zdrowotnych oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu Twojego zwierzęcia. Niedostateczna ilość tego aminokwasu w organizmie psa lub kota może doprowadzić do pojawienia się bardzo poważnego schorzenia serca, czyli kardiomiopatii rozstrzeniowej. Jest to choroba polegająca na ścieńczaniu ściany serca, co z kolei skutkuje kolejnymi groźnymi następstwami. Jest to choroba niebezpieczna dla zwierząt w każdym wieku, jednak szczególnie często dotyka czworonogi w starszym wieku.

Zwierzęta, które nie mają zapewnionej dostatecznej ilości tauryny, mają upośledzoną zdolność do wchłaniania tłuszczu, co jest im niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. To właśnie z tłuszczów organizm czerpie energię. W tłuszczach także rozpuszczają się niektóre witaminy, np. A i E. Niedobory w ilości tauryny mogą też doprowadzać do zmian zwyrodnieniowych w siatkówce oka. Co ważne, zmiany te są nieodwracalne i niestety mogą w konsekwencji doprowadzić do całkowitej utraty wzroku u zwierzęcia. Nie są to wszystkie właściwości tauryny. Kolejną istotnym zadaniem tego aminokwasu jest też wpływ np. na ilość kotów w miocie. Niedobór tauryny może bowiem doprowadzić do niepłodności, poronień lub wad wrodzonych u potomstwa. Jej brak może znacznie zahamować ich prawidłowy rozwój, a co istotne także przeżywalność. Często zdarza się, iż takie kocięta rodzą się dużo słabsze i mniejsze niż normalne. 

Zwierzęta mające w organizmie niewystarczającą ilość tauryny mają osłabiony układ odpornościowy, co może prowadzić do częstszych zachorowań, a także dłuższego czasu potrzebnego na wyzdrowienie.

Jak widać, tauryna jest niezwykle istotna dla Twojego zwierzęcia. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zapewnić pupilowi jej odpowiednią ilość. Jeśli nie są w stanie jej wytworzyć samodzielnie w odpowiedniej ilości, a także nie mają jej dostarczonej w pożywienie, to z pomocą przychodzi suplement Tauryna dla psa i kota marki Holista. Wybierając suplement, warto zwrócić uwagę, by nie miał on zbędnych wypełniaczy i dodatków. Naturalne suplementy wysokiej jakości doskonale uzupełnią niedobory w organizmie zwierzęcia i pozwolą mu cieszyć się dobrą formą jak najdłużej.

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

H36
821 Przedmioty

Opis

Waga
250g

Specyficzne kody

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Zastosowanie:

- niezbędnik kociej i psiej diety, szczególnie diety B.A.R.F.

- wspomaga prawidłową pracę serca

- wspomaga funkcjonowanie i prawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego

- przeciwdziałanie kardiomiopatii, na którą narażone są psy ras: owczarek niemiecki, bokser, doberman, dog niemiecki, labrador, golden retriever, bernardyn, pudel królewski, chart afgański.

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami