MSM dla psa i kota 250g

MSM dla psa i kota marki Holista (metylosulfonylometan) to organiczny związek siarki biogennej, która uczestniczy w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Siarka bierze udział w syntezie aminokwasów i enzymów, występuje jako składnik kolagenu (co wpływa m.in. na kondycję aparatu ruchu) oraz keratyny, która utrzymuje zdrową sierść i skórę. 

Dostępne gramatury

39,00 zł
8 punktów w Programie Lojalnościowym.
Ilość

Siarka organiczna, inaczej znana jest pod określeniem MSM lub metylosiarczan Występuje pod postacią czystego, naturalnego i stabilnego białego proszku krystalicznego, lekko gorzkiego w smaku, który pozbawiony jest nieprzyjemnego zapachu. Co ważne jest ona bezwonna, a także nie powoduje przykrego zapachu ciała, czy też nie powoduje powstawania gazów. W skrócie – posiada wszelkie właściwości siarki z punktu widzenia korzystnego wpływu na organizm, jednocześnie nie ma wad siarki jako pierwiastka.

MSM dla psa i kota Holista dostarcza organizmowi Twojego zwierzęcia siarkę, która wykorzystywana jest do wspomagania organizmu w radzeniu sobie z wieloma schorzeniami. Wśród nich można wymienić zapalenie kości oraz stawów, alergie czy zaburzenia trawienia. Siarka jest suplementem szczególnie polecanym zwierzętom, które cierpią z powodu problemów kostnych, gdyż jest ona substancją niezbędną do syntezy chrząstki. Z tego też powodu jest szeroko wykorzystywana w leczeniu zapalenia stawów.


Skład: 100% MSM (metylosulfonylometan)
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.


Sposób podania: wymieszać z pokarmem.

Dawkowanie:  

Koty: 0,5 miarki
Psy: 1 miarka / 10 kg m.c.

Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1 g

Przechowywanie: po otwarciu przechowywać w temperaturze pokojowej. 


Przyczyn chorób stawów u zwierzęcia może być wiele, a objawy tych schorzeń są do siebie podobne. Warto zwracać uwagę na zachowanie zwierzaka. Często zdarza się, że pupil zaczyna unikać spacerów, chodzenia, biegania lub skakania. Wyraźnie też unika nadmiernego obciążania jednej z łap. Dodatkowo mogą pojawić się obrzęki okołostawowe i zauważalne problemy ze wstawaniem. Jeśli zauważysz takie zachowanie u swojego czworonoga – udaj się do lekarza weterynarii, by przeprowadzić dokładną diagnostykę.

Chorobom stawów można starać się zapobiegać. Jednym ze sposobów zapobiegania chorobom stawów, a także ograniczania jest utrzymywanie właściwej wagi zwierzęcia. Bardzo ważne jest także zapewnienie zwierzakowi odpowiedniej dawki ruchu. Warto pamiętać, że nie tylko zbyt niska aktywność może sprzyjać otyłości i pojawianiu się zwyrodnień. Zbyt duże przeciążenia stawów przy nadmiernej ilości ruchu również nie są dobre dla kondycji zdrowotnej Twojego czworonoga. Nie bez znaczenia jest także rodzaj aktywności. Ten trzeba dopasować do zwierzęcia, zarówno jego potrzeb, jak i możliwości. Odpowiednio zbilansowana dieta połączona z właściwą dawką ruchu i świadomym właścicielem pozwolą Twojemu zwierzakowi dłużej żyć w dobrym zdrowiu i kondycji.

Suplementacja MSM dla psa i kota Holista wzbogacona i przeciwutleniacze może znacznie poprawić kondycję zwierzęcia, oraz długość i jakość jego życia. Naturalnymi źródłami MSM są mięso, ryby, jaja drób oraz mleko, warzywa oraz rośliny strączkowe i owoce w dalszej kolejności. W związku z tym, że MSM jest wytrącane w trakcie przechowywania i przygotowywania żywności można mieć realne obawy, że pokarmy mogą nie dostarczać odpowiednio wysokiej dawki siarki zwierzętom. Co istotne, ilość MSM w organizmach żywych zmniejsza się wraz z wiekiem. Z tego też powodu zwierzęcy seniorzy wymagają dodatkowej suplementacji, np. za pomocą MSM dla psa i kota Holista.

Warto więc wspomnieć jakie korzyści dla organizmu zwierzęcia niesie za sobą suplementacja MSM:

- wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, co jest wykorzystywane w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów,
- wycisza reakcje alergiczne
- wzmacnia sierść, skórę i pazury,
- zwiększając aktywność kortyzolu, zmniejsza stan zapalny,
- jest doskonałym przeciwutleniaczem i zmniejsza działanie wolnych rodników,
- ma silne działanie odtruwające,
- wspomaga organizm w wydalaniu toksyn,
- poprawia przyswajalność witamin i składników odżywczych,
- usprawnia elastyczność stawów,
- reguluje gospodarkę hormonalną.

Choć jak widać MSM przynosi dla organizmu wiele różnorodnych korzyści, to jednak substancja ta wykorzystywana jest głównie ze względu na działanie na układ kostny. Dlatego też suplementacja MSM dla psa i kota Holista jest wskazana głównie dla tych zwierząt, które zmagają się z chorobami zwyrodnieniowymi stawów, co prowadzi do degradacji chrząstki. Według badań siarka zakłóca proces degradacyjny i chroni chrząstkę stawową. Ponadto MSM zmniejsza skutki reumatoidalnego zapalenia stawów, czyli deformacje i obrzęki, a co więcej może chronić przed dalszym rozwojem zapalenia. Ważnym aspektem jet to, że MSM może być stosowany przez długi czas.

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

H29
160 Przedmioty

Opis

Waga
250g

Specyficzne kody

Zastosowanie:

- korzystnie wpływa na kondycję aparatu ruchu

- utrzymuje zdrową sierść i skórę psa

- chroni chrząstkę przed uszkodzeniem

- zmniejsza ból w obrębie aparatu ruchu spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów u psów

- wycisza reakcje alergiczne 

1. Czy MSM ma skutki uboczne?

Ponieważ MSM jest naturalną formą siarki, jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Badanie opublikowane w Journal Food and Chemical Toxicology wykazało, że MSM nie powodował toksyczności chemicznej ani biomechanicznej u psów podczas badania klinicznego. Nie mniej jednak zalecamy stosowanie tego preparatu po ukończeniu 12 miesiąca życia kiedy pies uzyska docelową masę ciała. Pamiętaj aby bezwzględnie przestrzegać dawkowania! Jeśli Twój pies przyjmuje leki skonsultuj podawanie MSM z lekarzem weterynarii.

2. Jak używać MSM z innymi preparatami lub ziołami?

MSM wykazuje bardzo silne działanie w połączeniu z innymi ziołami i związkami. Możesz podawać go z potwierdzonymi kliniczne preparatami chondroprotekcyjnymi jak Green Lipped Mussel (małża Nowozelandzka) która jest źródłem kwasu hialuronowego i chondroityny  oraz Rosa Canina (owoc dzikiej róży) zawierającej substancję Galaktolipidową (GOPO). Jeśli Twój pies ma problem w przezwyciężeniu problemów ze stawami objawiających się bólem, wybierz najpotężniejsze, naturalne narzędzie w postaci suplementu ArthroSTRONG, który aktywnie wspiera organizm w walce ze stanami zapalnymi w obrębie układu kostno-stawowego.

3. Czy MSM można podawać szczeniakom?

Szczeniętom ras małych i średnich podajemy MSM od momentu ukończenia 12 miesiąca życia, natomiast młodym psom ras dużych i olbrzymich warto włączyć MSM do diety po ukończeniu 24 miesiąca życia.

W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

To dziala! 👍

Wlaczylam do diety mojej kici, ktora ma problem ze stawami. Od dwoch tygodni podaje msm 1x dziennie w zalecanej dawce. Odnosze wrazenie, ze kicia zaczela wiecej chodzic, jest żwawsza. Dodatkowo dostaje wit E i omega 3. Wszystko mieszam z gotową mokra karma. Zamierzam dolaczyc jeszcze kolagen.

Mocne 5 gwiazdek!

Produkt stosuję razem z róża u psa z problemami aparatu ruchu - sztywność, kulawizny. <br /> Pies bardzo dobrze reaguje, ruch jest zdecydowanie lepszy pomimo dużych problemów psa