Cytrynian wapnia dla psów 200g

Cytrynian wapnia jest szczególnie polecany do podawania w diecie B.A.R.F. , gotowanej, eliminacyjnej jako źródło wapnia.  Preparat dedykowany w celu wzbogacenia diety psów i kotów. 

Dostępne gramatury

35,00 zł
Ilość

Cytrynian wapnia dla psów marki Holista. Wapń w postaci cytrynianu wapnia, który charakteryzuje się około dziesięciokrotnie wyższą przyswajalnością niż pozostałe formy tego pierwiastka. 100% czysty proszek bez dodatków i wypełniaczy. Surowiec produkowany w Niemczech z zachowaniem najwyższych standardów jakości GMP. 

Suplementację Cytrynianu wapnia dla psów marki Holista powinniśmy uwzględnić:
- w diecie B.A.R.F.
- w diecie psich sportowców
- w przypadku skłonności do alergii lub osobników starszych.


Skład: 100% Cytrynian wapnia
Każda partia surowca jest selekcjonowana przez ekspertów na podstawie aktualnych badań jakościowych.

Wapń (Ca): 21,1g/100g 

Sposób podania: odmierzoną dzienną dawkę podawać z pokarmem
Dawkowanie: Psy i koty: 11 g / 1 kg pokarmu surowego.


Cytrynian wapnia to sól wapnia i kwasu cytrynowego. Wchodzi on w skład suplementów diety zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Cytrynian wapnia zawarty w produkcie Cytrynian wapnia Holista przyczynia się do zmniejszenia wydzielania parathormonu (PTH) – hormonu odpowiedzialnego za odwapnianie kości i zwiększenie poziomu wapnia w płynach zewnątrzkomórkowych. 

Rola wapnia w diecie zwierzęcia jest niezwykle ważna. Pierwiastek ten jest kluczowy dla zdrowia, a także kondycji każdego zwierzęcia. Związek jest niezbędnym budulcem tkanki kostnej, ale także bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, wpływa też na pracę układu nerwowego, skurcze mięśni, a także aktywność niektórych enzymów i hormonów. Odpowiednio wysoka zawartość wapnia w pokarmie jest szczególnie istotna w okresie wzrostu i rozwoju młodych osobników oraz suk i kotek ciężarnych, a także karmiących.

Sam pierwiastek jest bardzo powiązany z fosforem, gdyż razem doskonale się uzupełniają i pełnią określone zadania. W skrócie najważniejsze z nich to:
- budulec tkanki kostnej zwierzęcia,
- uczestniczenie w międzykomórkowym przekazywaniu informacji,
- budulec mocnych kości,
- uczestnictwo w procesie krzepnięcia krwi.

Jakie objawy świadczące o pojawiającym się niedoborze wapnia w organizmie Twojego zwierzęcia powinny Cię zaniepokoić? Objawami, które mogą świadczyć o niedostatecznej ilości tego pierwiastka u psa lub kota, mogą być problemy ze skórą i sierścią. Ponadto zwierzak może cierpieć na zapalenia stawów, kulawizny, a także łamliwość kości oraz choroby przyzębia, a nawet włącznie z utratą tych zębów. Często zdarzają się też wtórne żywieniowe niedoczynności przytarczyc, które prowadzą do demineralizacji kości, czyli do utraty ich gęstości i masy.

Innymi objawami, które mogą świadczyć o deficytach w organizmie Twojego psa lub kota, są różnego typu dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak zaparcia, biegunki bądź problemy z utrzymaniem moczu. Warto dobrze obserwować swojego pupila i wyłapywać niepokojące sygnały, które należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Dzięki temu szybko będziesz mógł pomóc swojemu zwierzęciu wprowadzając do diety odpowiednie suplementy, jak np. Cytrynian wapnia Holista. 

Niezwykle groźną sytuacją jest pojawienie się niedoborów wapnia w organizmach suk i kotek ciężarnych oraz karmiących, czyli tężyczka poporodowa. Jest to niezwykle groźne dla zwierząt w okresie laktacyjnym. Wskutek nadmiernej podaży wapnia w okresie ciąży oraz jego bardzo dużej utraty wraz z mlekiem podczas karmienia może dojść do hipokalcemii, czyli właśnie tężyczki poporodowej. Jest to choroba poważna, która zagraża życiu zwierzęcia, a występuje najczęściej u ras małych z licznymi miotami. Najczęściej choroba daje o sobie znać ok. 2-3 tygodnie po porodzie, w czasie gdy gruczoły mleczne wytwarzają akurat najwięcej pokarmu.

Pierwsze objawy tężyczki, które powinny zaniepokoić właściciela to nadmierne dyszenie oraz widoczny niepokój zwierzęcia. Ponadto mogą pojawić się problemy z chodzeniem, sztywność i brak koordynacji ruchowej, skurcze mięśni oraz drgawki. Zwierzę bywa też dość często zdezorientowane, nadwrażliwe na bodźce, a nawet agresywne. Dodatkowo często pojawiają się takie objawy jak gorączka, wymioty, zwiększone pragnienie i częstsze oddawanie moczu oraz padaczka. W konsekwencji może dojść do obrzęku mózgu, a nawet śmierci zwierzaka.

Jeśli zauważyłeś jakiekolwiek niepokojące Cię objawy u swojego zwierzęcia, koniecznie skonsultuj się z lekarzem weterynarii, który przeprowadzi odpowiednie badania i pełną diagnostykę Twojego pupila. Jednak pamiętaj, że możesz uchronić swoje zwierzę przed niedoborami odpowiednio bilansując dietę czworonoga. Jeśli jednak podejrzewasz niedobór lub został on już zdiagnozowany przez specjalistę, dobierz odpowiednią suplementację. Tutaj może wspomóc Cię Cytrynian wapnia Holista. Pamiętaj, że suplementy podawane zwierzęciu powinny być produktami wysokiej jakości, z czystym i naturalnym składem bez zbędnych wypełniaczy i dodatków, dlatego nie sięgaj po pierwsze lepsze i przypadkowe produkty z półek w markecie.

Wybierając Holista masz pewność, że wszystkie produkty, które podajesz swoim zwierzętom, są czyste, bezpieczne i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących oferowanych produktów zawsze możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia i suplementacji Twojego zwierzęcia.

H17
338 Przedmioty

Opis

Waga
200g

Specyficzne kody

Suplementację tego makroelementu powinniśmy uwzględnić :

     - w diecie B.A.R.F.
     - w diecie psich sportowców
     - w przypadku skłonności do alergii lub osobników starszych.

1. Po co podaje się cytrynian wapnia?
Cytrynian wapnia jest suplementem wapnia i stosujemy go przy diecie surowej bezkostnej oraz gotowanej. Suplement wapnia służy do zrównoważenia fosforu obecnego w składnikach diety

2. Jakim zwierzętom można podawać produkt?
Cytrynian wapnia można podawać psom dorosłym oraz szczeniętom powyżej 4 miesiąca życia ze zdrowym układem pokarmowym. Wskazany jest także u zwierząt, które nie mają w diecie kości a cierpią z powodu tworzących się w pęcherzu moczowym struwitów.

3. Jakie są przeciwwskazania do podawania cytrynianu wapnia?
Cytrynianu wapnia nie stosujemy u psów z wykrytymi stanami zapalnymi jelit i żołądka oraz zapaleniem trzustki

4. Czy Calcium Citrate podaje się tylko w przypadku diety surowej?
Cytrynian wapnia można podawać zwierzętom na diecie surowej pozbawionej kości oraz w przypadku diety gotowanej

Podziel się swoją opinią z innymi właścicielami

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Wysoka jakość w dobrej cenie

Stosuję w diecie BARF jestem zadowolona, jakość farmaceutyczna pochodzenie UE nie Chińskie badziewie. Polecam!