W Holista pielęgnujemy wartości przyjazne środowisku jedną z nich jest zasada NO WASTE (bez marnotrawstwa), którą wdrażamy w trosce o naszą planetę.

Icon_save.pngW procesie produkcji naszych suplementów korzystamy z opakowań, które nie tylko zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, ale można przeznaczyć je do recyklingu.
#thinkgreen  #nowaste

Jak postępować zgodnie z zasadą NO WASTE? TO PROSTE!

1. Oderwij wieczko
2. Zerwij etykietę wzdłuż perforacji
3. Wieczko, etykietę oraz opakowanie wrzuć do żółtego pojemnika na plastik. 
4. Wszystkie części opakowania nadają się do recyklingu.

Pamiętaj, że opakowanie możesz wykorzystać ponownie, uzupełniając je suplementem z opakowania Ekonomicznego typu DOYPACK

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych opakowań? 

Każde z naszych opakowań zostało zaprojektowane w taki sposób, aby po pierwsze zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo zamkniętego w opakowaniu surowca, a po drugie przeznaczyć je do recyklingu. Oprócz szkła używamy słoików oraz doypacków wykonanych w całości z tworzywa HDPE, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Z HDPE produkuje się wiele zabawek dla dzieci, jak również opakowania na jogurty czy kefiry. Jest to tworzywo droższe i cenniejsze niż popularny PET. 

Ponieważ naklejanie etykiet może spowodować obniżenie jakości produktu poddanego recyklingowi i tym samym przesuwa go dalej w łańcuchu recyklingu zrezygnowaliśmy z tego typu etykiet na rzecz 100% recyklingowanej, etykiety termicznej o dodatkowo zredukowanej masie własnej. 

Dzięki procesom zmierzającym do ponownego wykorzystania różnego rodzaju odpadów materiały stają się ponownie wartościowe. Recykling sprawia, że odpady nie trafiają na składowiska, a zostają przetwarzane na użyteczne surowce. KAŻDE Z NASZYCH OPAKOWAŃ MOŻESZ PODDAĆ RECYKLINGOWI. 

Dbajmy o siebie, zwierzęta świadomie szanując miejsce, na którym wszyscy żyjemy.

Styropianowe opakowania ochronne - zwróć i zyskaj! 

Kupując oleje HolistaPets otrzymasz je w ochronnych transporterach styropianowych. Dowiedz się więcej na temat ich recyklingu oraz tego co zyskujesz zwracając nam opakowania.

Czy styropian nadaje się do recyklingu?
Oczywiście, że tak! Niemalże 100 procent styropianu można odzyskać. Sprasowany styropian (w skrócie EPS) przetapia się na granulat, który następnie używany jest jako materiał do wtryskarek wytwarzających nowe przedmioty takie jak opakowania, wieszaki czy doniczki. Styropian wrzucamy do żółtego pojemnika na odpady. Niestety nie wszystkie miasta w Polsce współpracują z firmami zajmującymi się przetwarzaniem EPS. Dlatego jeśli w Twoim mieście nie przetwarza się styropianu zwróć go nam z powrotem.

Co zyskam odsyłając Wam opakowania styropianowe?

Zwracając nam opakowania zyskujesz punkty w programie lojalnościowym, które wymienisz na nagrody - bony rabatowe lub produkty za 1zł! Każde opakowanie to aż 10 punktów w programie lojalnościowym!


Spakuj (najlepiej w stary karton lub foliopak) nieuszkodzone i czyste opakowania styropianowe i odeślij wraz z formularzem  (PDF ) na adres:
Holista Sp. z o.o. 
Rzeźnicza 14
32-410 Dobczyce